Haberler

e-Ticaret nedir? e-Ticaret diğer bir deyişle elektronik ticaret, elektronik ortamda mal yada hizmet alış satışına verilen isimdir. Günümüzde en yaygın e-ticaret, telefon ve internet üzerinden yapılanıdır. e-ticaret, genel anlamda tüketicinden tüketiciye, işletmeden tüketiciye, işletmeden işletmeye olarak 3 farklı şekilde sınıflandırılabilir. e-Ticaret modelleri nelerdir? e-Ticaret modellerini üç başlık altında inceleyebiliriz. Bunlar ticarete konu olayın ne tarz bir yapı ..

DEVAMINI OKU

Günümüzde e-ticaret zorunlu mu? Teknoloji ve iletişim tarihte olmadığı bir hızda ve şekilde hızla gelişiyor. Artık akıllı telefon kullanmayan neredeyse yok gibi. ve Bu telefonların çok büyük bir kısmında internet bulunmaktadır. Tüm bu rakamlar e-ticaret potansiyeli hakkında fikir vermektedir. Hemen her sektördeki firmalar avantajlarının fazla olması nedeniyle e-ticaret stratejilerine her geçen gün daha fazla yatırım yapmakta ve bu alanda istihdamlarını artırmaktadır. Devle..

DEVAMINI OKU

Bazı soruların cevabı her durumda aynı cevabı içermemektedir. Bu günün doğrusu ile yarının doğrusu, benim doğrum ile sizin doğrunuz aynı olmayabilir. Doğru bizi başarıya ve doğru sonuca götüren yöntemdir. Bu nedenle hazır web sitesi eksik, kötü veya doğru diyemeyiz. Her iki yöntemin farklarını ortaya koymaya gayret ettim. Size en uygun olanı daha doğrudur. Karar sizin. HAZIR WEB SİTESİ KULLANMANIN AVANTAJLARI Hazır Web sitesi alırken ne ile karşılaşacağınızı önceden görme imkânı vardır...

DEVAMINI OKU

Web sitelerinde en çok yapılan hatalar nelerdir? Amatör Tasarımlar:  Sektörünüzde ki bir başka firmanın sitesinin etkileyici tasarımını gören müşteriyi çok geride kalmış veya yetersiz bir tasarımla etkilemeye çalışmak çoğu defa mümkün olmamaktadır. Belki üstün bir çaba ile çok mükemmel sunduğumuz hizmetimizi anlatamadığımızdan gerekli neticeyi alamayacağız. Belki de bu durum yılların gayreti ile oluşturduğumuz algıya da olumsuz yansıyacaktır. Kaliteli resimler, sade ve etkileyici anla..

DEVAMINI OKU

İyi bir web sitesi görsel olarak etkileyici olmalıdır. İyi bir web sitesi tüm cihazlarda görüntülünebilir ve uyumlu olmalıdır. İyi bir web sitesi hızlı olmalıdır. İyi bir web sitesi arama motorlarına dost olmalıdır. İyi bir web sitesi basit bir kullanıma sahip olmalıdır. İyi bir web sitesi amacına hizmet etmelidir.   ..

DEVAMINI OKU

Her şeyden önce birçok iş dallarında web sitesi yasal bir zorunluluktur. Bazı dallar da ise yasal zorunluluğun ötesinde tüketicilere ulaşmak içinde web sitesi neredeyse zorunlu olmuş durumda. Web sitesinin firmanıza dünyanın her yerinden müşteriler bulması, oluşturduğunuz içeriğin süresiz olarak görülebilir olması, çok büyük bütçeler gerektirmeden hazırlanabilme imkânı, yazı, ses ve görselliğin tümünü aktarabilme olanağı da sunması interneti çağın zirvesine taşımış durumda. İnternet teknolo..

DEVAMINI OKU

  Arama motoruna kayıt, kelimesinin birden fazla anlamı vardır.  Bazıları arama motoru yada arama motoruna kayıt derken sadece Google arama motoru yada Google arama motoruna kayıt diye anlamaktadır çünkü sadece Google arama motorundan haberdardırlar. Bazı internet kullanıcıları ise Dünya’da oldukça çok sayıda arama motoru dolayısı ile çok sayıda arama motoru kayıt işlemi olduğunu bilmektedirler.   Arama motorlarına kayıt nedir? Bir web sitesinin, internet kullanıcıları..

DEVAMINI OKU